mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
05 Aralık 2015 - Cumartesi 09:46
 
Türkiye'de en geniş Wİ-Fİ ağına sahip olan İl
Ordu'da ücretsiz internetten 1 milyon kişi yararlandı
TEKNOLOJİ Haberi
Türkiye'de en geniş Wİ-Fİ ağına sahip olan İl

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,  yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce Ordu'da hizmet vermeye başlayan ücretsiz internete ciddi anlamda ilginin olduğunu söyledi.
 
İlk etapta Altınordu ilçesi, Ünye, Fatsa, Perşembe ve Ulubey ilçelerinde ücretsiz internet ağını oluşturduklarını ifade eden Yılmaz, "Türkiye'de en geniş Wİ-Fİ ağına sahip il Ordu. Burada kısa bir süre içerisinde ücretsiz interneti 1 milyon kişinin kullanması karşısında çok mutlu olduk" dedi.
 
Ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti veren ilk büyükşehirin Ordu olduğunun altını çizen Yılmaz, "Ücretsiz internetten yararlanan kişi sayısını görünce bir kez daha yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gördük. Özellikle öğrencilerin tepkileri çok olumlu" diye konuştu.
 
Ücretsiz internetten faydalanan 1 milyon kişinin kesinti yaşamadan rahatlıkla intertten faydalandığını vurgulayan Yılmaz, "Yaklaşık 730 bin nüfuslu ilde 1 milyon kişinin bu hizmetten faydalanması ayrıca mutluluk verici. Hedefimiz bu ücretsiz internet ağını diğer ilçelerimize de yaymak. Bunun için çalışmalarımız sürüyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
Yılmaz, "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kapsamındaki ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti 24 saat hizmet veriyor. Wi-Fi uygulaması olan bölgelerde herkes zorlanmadan çok kısa sürede internete girebiliyor. Ayrıca kota ve sınırlama da koymuyoruz. Bundan sonra vatandaşlarımızın internet kotası dolma gibi derdi olmayacak" şeklinde konuştu.
 
Yılmaz, Ordululara yönelik hizmetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.
AA
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, en, geniş, Wİ-Fİ, ağına, sahip, olan, İl,

Ferhat Erdoğan mbsts