mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 21:16
 
Türkiye birincileri belli oldu
Diyanet İşleri Başkanlı tarafından her yıl düzenlenen din görevlileri arası "Kur'anı Güzel Okuma Yarışması"nın erkek ve kadın Türkiye birincileri belli oldu.
DİYANET Haberi
Türkiye birincileri belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali, İzmir'de yapıldı.

Program açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurul Başkanı Hafız Osman Şahin katıldı.

Konak ilçesinde bulunan Hisar Camii'nde, imam ve müezzinler birinci olmak için yarıştı.

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen yarışmaya daha önce ilçe, il ve bölgelerde düzenlenen yarışmalar sonucu belirlenen 10 erkek din görevlisi katıldı.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu yarışmaya Düzce'den katılan Muhammed Said Sezer birinci, İstanbul'dan katılan Fatih Bal ikinci, Kayseri'den katılan İlyas Koç üçüncü seçildi.

"Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Kadınlar Türkiye Finali'' Manisada yapıldı. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Sancaktepe Kur'an Kursu Öğreticisi Fatma Gök birinci oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu'nda düzenlenen finale kendi bölgelerinde birinci olan 8 finalist katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, birincileri, belli, oldu,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı