mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 16:01
 
Rotasyon gerimi dönecek?
Bağımsız Diyanet Sen DİB. İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman TIRAŞCI'yı ziyaret etti.
- Haberi
Rotasyon gerimi dönecek?

Ziyarette konuşan Genel Başkan Faruk Çetin;
 
Din görevlileri tarafından en çok merak edilen konuların başında 2016 yılında rotasyon olup olmayacağı konusu olduğu, mevzuat değişikliği olmaması durumunda sendika olarak rotasyonun devam edeceği yönünde sendika üyelerine ve Bağımsız Diyanet Sen'e ulaşan din görevlilerine bilgi verdiklerini, konu hakkında Başkanlığın şuandaki duruma göre rotasyon uygulayıp uygulamayacağı ve bu sorulara din görevlilerin sağlıklı cevap aradığını ifade etti.
 
İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman TIRAŞCI ise çeşitli konularda mevzuat çalışmalarının devam ettiğini, mevzuatta herhangi bir değişiklik olmaması durumunda 2016 yılında rotasyonun uygulanacağını belirtti.
 
Ziyarette Genel Başkan Faruk ÇETİN; D grubu camiilere sınavsız atama yapılmasını, her din görevlisinin asgari şartları taşıdığını, bu sebeple de bir uzak köyden başka bir uzak köye naklen atama için sadece süre şartının yeterli olmasını veya MBSTS'ye girme şartı ile atanmaları yapılması gerektiğini ifade etti. 
 
Ayrıca  Cami görevlileri nakil sınav başvurularında görev süresi hesaplama bölümüne 3 aydan fazla yurtdışı görevinde bulunan cami görevlilerinin yurtdışı görev süreleri hizmet yılı puan hesaplanmasında sayılmamasının personeli mağdur ettiğini, DİBBYS İKYS üzerinde mevzuata uygun olarak tekrar düzenlenmesi ve oluşan mağduriyetin giderilmesi taleplerini iletti.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı ise konunuyu hukukçulara inceleteceğini, eğer bir yanlış uygulama söz konusu ise çözümü noktasında gerekenin yapılacağını ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bağımsız Diyanet Sen heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu ve ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileri ile son buldu.
 
kaynak: bdvs.org.tr
 
Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Rotasyon, gerimi, dönecek?,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı