mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 23:21
 
ÖZBEKİSTAN İLE İSLAMİ MİRASIN TANITIMI İÇİN MUTABAKAT İMZALANDI
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyetle Özbekistan’a gitti.
İSLAM ve İLİM Haberi
ÖZBEKİSTAN İLE İSLAMİ MİRASIN TANITIMI İÇİN MUTABAKAT İMZALANDI

Ziyaret esnasında Diyanet İşleri Başkanlığı ile Özbekistan Bakanlar Kurulu’na bağlı Din İşleri Komitesi, Özbekistan Cumhuriyeti Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi arasında ortak değerlerin tanıtımına ilişkin işbirliği mutabakatı  imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve Özbekistan Cumhuriyeti Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Bakanı Aziz Abduhakimov'un imzaladığı işbirliği mutabakata göre iki ülke karşılıklı olarak kendi ülkelerinde İslam dinine katkı sağlayan âlimlerin tanıtılması, ülkelerin kültürel ve tarihi mirası ile halkların tarihi süreci, gelenek ve görenekleri ile tarihi ve mukaddes mekanlarını tanıtmak amacıyla işbirliğini geliştirecekler.

Mutabakata göre iki ülke İslam dininin rahmet ve barış yönünü dünya kamuoyuna anlatmak, İslam'ın zengin tarihi ve kültürel mirasını korumak ve öğrenmek, dini eğitim değerleri hakkındaki gerçekleri duyurmak amacıyla birlikte uluslararası etkinlikler organize edecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZBEKİSTAN, İLE, İSLAMİ, MİRASIN, TANITIMI, İÇİN, MUTABAKAT, İMZALANDI,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı