mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
01 Şubat 2016 - Pazartesi 23:24
 
Ortaokul ve liselerde ders seçme süreci başladı
İlkokul 4. sınıfta okuyan öğrenciler ile ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ve liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrenciler, 2016–2017 eğitim ve öğretim yılında okuyacakları sınıflarda almak istedikleri seçmeli dersleri 19 Şubat 2016 tarihine kadar okul müdürlüklerine matbu veli dilekçesiyle başvurarak seçmek zorundalar.
- Haberi
Ortaokul ve liselerde ders seçme süreci başladı

Seçmeli derslerle, öğrencilerin akademik başarılarının yanında ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri amaçlanıyor. Bu nedenle seçmeli dersler, öğrencilerin ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda velisinin de rehberliğinde öğrenci tarafından belirleniyor.

Ders seçimlerinde, özellikle din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli dersler olan Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dinî Bilgiler derslerinin seçimi de büyük önem taşıyor. 

İmam hatip ortaokullarında ve Anadolu imam hatip liselerinde zorunlu dersler arasında yer alan Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel Dinî Bilgiler ve Arapça derslerini diğer ortaokul ve liselerde öğrenim gören tüm istekli öğrencilerin seçerek okumasına imkân veren uygulama, öğrencilerin manevi ve ahlaki gelişimine büyük katkı sağladığı için öğrenciler ve velileri tarafından büyük ilgi görüyor.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Veliler ve öğrenciler, 19 Şubat 2016 tarihine kadar okul müdürlüklerine matbu veli dilekçesiyle başvurarak Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed’in Hayatı, Temel Dinî Bilgiler ve Arapça derslerini 2016–2017 eğitim öğretim yılında seçmeli ders olarak okumak üzere seçebilecekler.

Milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerin yeni kuşaklara aktarılmasında temel araç olan söz konusu seçmeli derslerle ilgili olarak on öğrencinin başvurusu, seçmeli dersin okutulması için okulda sınıf açılması konusunda yeterli oluyor.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Ortaokul, ve, liselerde, ders, seçme, süreci, başladı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı