mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
15 Aralık 2018 - Cumartesi 22:27
 
MUSTAFA ÖZTÜRK'TEN AKLA ZİYAN İFTİRA
İSLAM ve İLİM Haberi
MUSTAFA ÖZTÜRK'TEN AKLA ZİYAN İFTİRA

İlahiyatta tefsir derslerine giren Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün kaleme aldığı "Kur'an, Vahiy, Nüzul" isimli kitabında Tevbe Suresi 29. ayetle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; Kuran-ı Kerim'in bazı ayetlerinin Peygamber efendimizin "Haşa" kendi lafzı olduğunu söylüyor. Müslümanların gözünün içine baka baka alenen Peygamber efendimize iftira ediyor.

Kur'an-ı Kerim bütün ayetleri tamamıyla Yüce Rabbimizin eşsiz kelamıdır ve o kesinlikle de mahluk değildir. 
Daha önce de bazı ayetler hakkında bir Hoca sıfatına yakışmayan anlatım üslubuyla tanınan, Tefsir alanında hem vakit sarfedip hem Allah'ın muradının ne olduğunun farkında olmayıp kendine göre yorumlayan Mustafa Öztürk'ü bu haddi aşan fikri ve beyanından ötürü esefle kınıyor, reddiye yapıyoruz. Kendisini insafa, hatasından dönmeye davet ediyoruz.

Tepkiler üzerine Kuramer (Kur'an Araştırmaları Merkezi) web sitesinde bir açıklama yapılmış. Ancak bu açıklama da kesinlikle kâfi değildir. Kuramer'in kurumsal olarak reddiye mekanizmasını çalıştırmasını, Kur'an ayetleri hakkında ehl-i sünnet akidesine aykırı görüşler öne süren şahısların kimliği ne olursa olsun bu kişilerin eserlerinin reklam ve tanıtımını yapmamasını ve yayımlamasını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUSTAFA, ÖZTÜRK'TEN, AKLA, ZİYAN, İFTİRA,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı