mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
09 Kasım 2015 - Pazartesi 10:34
 
Mezar taşlarına gelen teknoloji
Mezar taşları üzerinde karekodlarının akıllı telefonlara indirilen aplikasyonlar vasıtasıyla rahatlıkla okunabildiğini kaydeden Lernéus, “Kodu scan ettiğinizde ölü hakkında, yakınlarının karar verdiği resim, müzik, görüntü, aile ağacı gibi birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz” diye konuşuyor.
- Haberi
Mezar taşlarına gelen teknoloji

Mezar taşları üzerinde karekodlarının akıllı telefonlara indirilen aplikasyonlar vasıtasıyla rahatlıkla okunabildiğini kaydeden Lernéus, “Kodu scan ettiğinizde ölü hakkında, yakınlarının karar verdiği resim, müzik, görüntü, aile ağacı gibi birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz” diye konuştu.

Dijital kameralı mobil telefonlarının etkisiyle yaygınlaşan QR Kodu artık mezar taşlarında da kullanılıyor. İsveç’te bir çok cenaze firması, talep durumunda mezar taşlarına ölen kişi hakkında bilgi, fotoğraf, görüntü içeren internet sayfasına yönlendiren barkod da işliyor.

İsveç Cenaze Büroları Birliği (Sveriges Begravningsbyråers Förbund) Başkanı Ulf Lernéus, daha önce yer darlığından sadece ölen kişinin isim, doğum ve ölüm tarihlerinin yer aldığı mezar taşlarında artık bu QR kodu sayesinde istenilen bilginin paylaşılabildiğini söyledi.

Mezar taşları üzerinde QR kodlarının akıllı telefonlara indirilen aplikasyonlar vasıtasıyla rahatlıkla okunabildiğini kaydeden Lernéus, “Kodu scan ettiğinizde ölü hakkında, yakınlarının karar verdiği resim, müzik, görüntü, aile ağacı gibi bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Mezar, taşlarına, gelen, teknoloji,

Ferhat Erdoğan mbsts

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mezar taşlarına gelen teknoloji
Haber Yazılımı