mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
10 Mart 2016 - Perşembe 11:27
 
Kartal gözlü Pilot, 2 Bin metreden gördü ve..
Denizi kirleten bir gemiyi 2 bin metreden tespit eden uçak pilotu, Atatürk Havalimanı'yla bağlantıya geçip ihbarda bulundu.
- Haberi
Kartal gözlü Pilot, 2 Bin metreden gördü ve..

İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş ve kalkış yapan uçakların pilotları, havadan gördükleriMarmara Denizi'ne sintine boşaltan gemileri ihbar ediyor. Denizin kirletilmesine kayıtsız kalmıyor. Bunun en son örneği ise önceki gün yaşandı. Bandırma açıklarında denizi kirleten bir gemiyi 2 bin metreden gören pilot, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçerek ihbarda bulundu. Pilotun verdiği bilgi üzerine gemiyle ilgili çalışma başlatıldı.

3 MİLYON LİRA CEZA

Daha önce de Marmara ve Karadeniz'e atık boşaltan gemilerle ilgili Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nı kullanan uçakların yaptıkları ihbarların ardından yasal işlem başlatılmıştı. Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl İstanbul Boğazı ve denizi kirleten gemilere toplam 2 milyon 814 bin lira tutarında ceza kesti. 2015 itibariyle 28'i Türk bayraklı olmak üzere 90 gemiye cezai müeyyide uygulandı.

Kaynak : Sabah

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Kartal, gözlü, Pilot,, 2, Bin, metreden, gördü, ve..,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı