mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
01 Mart 2016 - Salı 16:52
 
HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için bugün Diyanet İşleri Başkanlığında kuralar çekildi. Sonuçlar için tıklayın.
EĞİTİM Haberi
HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

http://hac.diyanet.gov.tr

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar,  yarın çekilecek kura ile belirlenecek. Bu yılki hac için 1 milyon 760 bin 751 kişinin katılacağı kura, yarın saat 11.00'de Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık olarak yapıldı. Kura sonuçları için tıklayın http://hac.diyanet.gov.tr

Hac kesin kayıtları

Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak. İlk hac kafilesinin 4 Ağustos'ta ve son hac kafilesinin 5 Eylül'de gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim'de gerçekleşecek.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşların, ‘kesin kayıt yaptırabilir’ belgelerinin, cep telefonlarına gelen kısa mesajdaki şifre ile alabileceklerinden, özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısında bulundu.

Hac kura sonuçlarını aynı gün içerisinde 

www.semersahturizm.com 

www.erbeturizm.com 

www.ersahturizm.com

www.erseyturizm.com

 adreslerinden de yapılacak sorgulamaların ardından öğrenilebilecek.

 

Kura Sonucunda Adı Çıkmayan Hacı Adaylarının Ne Yapması Gerekecek?

2016 hac kuralarında adı çıkmayan hacı adaylarının 1 yıl sonraki kuraları beklemesi gerekecek ve 2017 Şubat ayında hac kayıt bilgilerini yeniden güncellemeleri gerekecek.

Hac Fiyatları Ne Kadar?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl için açıkladığı hac fiyatlarına göre hacı adayları Normal Tip, Müstakil Tip ve Otel tip olmak üzere toplamda 3 ayrı tipte hac yapabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı tavan fiyatlara göre; Normal Tip Hac’da maksimum (3750 $), Müstakil Tip Hac’da maksimum (2 Kişilik Oda 5250 $, 3 Kişilik Oda 4900 $), Otel Tip Hac ise maksimum (6800 $)’a kayıt yaptırılabilecek.

Uyarı: Acenteler belirtilen fiyatların altında kayıt alabilecek ancak, ilgili fiyatların üzerinde hac kaydının alınması yasak olacak.

Hac Kesin Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

2016 hac kura sonuçlarına göre hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adayları 7 – 18 Mart 2016 tarihlerinde internet ortamında kayıtlarını yaptırabilecek. Hac kayıtları süresince hacı adayları öncelikle Diyanet veya acentelerin hac organizasyonlarından birini tercih edecek.

Hac Kayıtları Nasıl Olacak?

Hac kayıt ekranlarında bu yıl onay SMS’i kullanılacak. Bu nedenle kayıtlarını yaptırmak isteyen hacı adaylarının daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı’na beyan etmiş oldukları cep telefonlarını yanlarında bulundurmaları gerekecek. Hac kayıt ekranında gerekli olan tercihleri yapan hacı adayları işlemlerini, cep telefonlarına gelen onay SMS’iyle tamamlayabilecek.

2016 Hac broşürü

2016 hac kura sonuçları

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: HAC, KURA, SONUÇLARI, İÇİN, TIKLAYIN,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı