mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 21:45
 
Diyanet, zekat hesaplamalarıyla ilgili güncel meseleleri masaya yatırdı
İSLAM ve İLİM Haberi
Diyanet, zekat hesaplamalarıyla ilgili güncel meseleleri masaya yatırdı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu; mâlî bir ibadet olan zekâtın hesaplanmasına ilişkin vatandaşlar ile iş dünyası ve şirketlerden gelen sorulara cevap üretebilmesi amacıyla "Zekât Hesaplamalarıyla İlgili Güncel Meseleler Çalıştayı" düzenledi.

Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen, "Zekât Hesaplamalarıyla İlgili Güncel Meseleler Çalıştayı", üç oturum ve bir genel değerlendirme oturumu şeklinde gerçekleştirildi.

Çalıştayda;

“Borç ve Alacakların Zekât Hesaplamalarına Etkisi”

“Temel İhtiyaçların Ve Temel İhtiyaçlar İçin Ayrılan Paranın Zekât Hesaplamalarına Etkisi”

“Ticaret Malı Sayılmanın Kriterleri Ve Ticaret Malının Zekât Hesaplamasıyla İlgili Bazı Problemler” başlıkları ele alınarak, soru ve sorunlar müzakere edildi, çözümler üretilmeye çalışıldı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş’in açış konuşmasıyla başlayan çalıştaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katılarak zekâtın önemi ve Diyanet İşleri Başkanlığının zekât ibadetinin topluma yayılması, hak sahiplerine ulaştırılması noktasında taşıdığı sorumluluklar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Alan uzmanlarının yanı sıra kurul üye, uzman ve uzman yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay iki gün boyunca devam etti.

Çalıştay genel değerlendirme oturumuyla tamamlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet,, zekat, hesaplamalarıyla, ilgili, güncel, meseleleri, masaya, yatırdı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı