mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 21:35
 
Diyanet TV'den umre ödüllü yarışma programı
Hatibin Kum Saati’ adlı programda tüm Türkiye’den İmam Hatip liseleri yarışmaya katılabilecek.
- Haberi
Diyanet TV'den umre ödüllü yarışma programı

 Bir ilke imza atan Diyanet TV, yakında yayınlayacağı programla İmam Hatip liseleri arasında bir münazara yarışması düzenleyecek.

‘Hatibin Kum Saati’ adlı programda tüm Türkiye’den İmam Hatip liseleri yarışmaya katılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığıyla koordineli bir şekilde hazırlıkları sürdürülen programa katılmak için son başvuru tarihi ise 15 Kasım.

Yarışmaya katılmak isteyen okullar, ön eleme için belirlenen konuda tezlerini savunacaklar. Ön eleme için hazırlanan videolar ve başvuru formu, danışman öğretmenler refakatinde, ‘hatibinkumsaati@diyanet.tv’ e-posta adresine gönderilecek. Ön eleme seçmelerinden sonra yarışmaya katılma hakkı kazanan asıl takımlar belirlenmiş olacak. Okullarda oluşturulacak takımlara tüm sınıflardan öğrenciler katılabilecek.

Gençlerin muhakeme yeteneği, bir konu hakkında araştırma yapabilme kabiliyeti ve araştırdığı konu hakkında özgün savunma yapabilme becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı programa başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor.

Başvuruların 15 Kasım Cuma günü saat 18.00’de sona ereceği programın detayları “www.hatibinkumsaati.com” internet sitesi ve “Hatibin Kum Saati” adlı sosyal medya hesaplarında.

Hatibin Kum Saati çok yakında Diyanet TV’de…

diyanet mbsts

dhbt kitabı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, TV'den, umre, ödüllü, yarışma, programı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı