mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
17 Ağustos 2018 - Cuma 23:12
 
Diyanet'ten Milli Ürün genelgesi
Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik yayınladığı genelgeyle "Milli Ürün" kullanılmasını istedi.
İSLAM ve İLİM Haberi
Diyanet'ten Milli Ürün genelgesi

Diyanet İşleri Başkanlığı bir dizi tasarruf tedbirini içeren bir genelge yayınladı. Bunu ayrıca 81 İl Müftülüğüne yolladı.

Başkanlığın merkez birimleri ve taşra teşkilatlarına gönderilen talimatta lüks ve israftan kaçınılması vurgulanırken "Milli Ürün" kullanılması istendi

Genelgede ülkemize yönelik yürütülen ekonomik saldırılara dikkat çekilerek, yapılacak iş ve işlemlerde, kamu kaynaklarının her türlü lüks ve israftan kaçınılacak şekilde kullanılması, baskı, tanıtım, tebrik, davetiye, reklam gibi işlemler için elektronik iletişim ortamlarının değerlendirilmesi talimatı verildi.

Genelge, bilimsel niteliği olmayan, hizmetlere katkı sağlamayan, rutin çalışmaları ve personeli tanıtıcı nitelikte kitap, dergi, bülten ve benzeri yayınların basım ve yayımının yapılmasının da önüne geçecek. 

Resmi ve diğer hizmet araçlarının zorunlu olmadıkça iller arası yolculuklarda kullanılmaması belirtilen genelgede, hizmet binalarının tefrişatında ve bu binaların elektrik, su, ısıtma ve soğutma ihtiyacının karşılanmasında tasarrufa riayet edilmesi de istendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet'ten, Milli, Ürün, genelgesi,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı