mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 22:49
 
Diyanet Mekke Hastanesine birincilik ödülü…
Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonunda hacılara sağlık hizmeti vermesi için kurulan Diyanet Mekke hastanesi birincilik ödülüne layık görüldü.
SAĞLIK Haberi
Diyanet Mekke Hastanesine birincilik ödülü…

Hac organizasyonu yapan tüm İslam ülkeleri arasında sağlık hizmetleri konusunda Mekke İl Sağlık Müdürlüğünce birincilik ödülüne layık görülen Diyanet Mekke Hastanesi, Suudi Arabistan sağlık kurulunca gerekli denetim ve incelemelerin ardından ödüle layık görüldü.

Sağlık hizmetleri, temizlik ve hijyen, kullanılan cihazlar, sağlık ünitelerinin çeşitliliği, uzman doktor sayısı gibi birçok alanda denetimden başarıyla geçen Diyanet Mekke Hastanesi 420 sağlık personeliyle hacı adaylarına hizmet veriyor.

Mekke Sağlık Ekip Başkanı Dr. Faruk Görgülü, Diyanet Mekke Hastanesinin birincilik ödülüne layık görülmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Hacda sağlık hizmetleri oldukça büyük önem taşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hacılarımıza verdiğimiz önemin bir sonucu olarak bu ödülü almaya hak kazandık. Uzman doktorlarımız, hastanemizde hijyene verdiğimiz önem, kullanılan cihazlar bakımından titizlikle yürüttüğümüz çalışmanın bir sonucu olarak Mekke İl Sağlık Müdürlüğünce ve Sağlık Kurulunca ödüle layık görüldük. Bu da bizim için sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yetkililerinin ve hac organizasyonu yapan tüm İslam ülkelerinden temsilcilerin katıldığı ödül töreninde konuşan Diyanet Mekke Sağlık Ekip Başkanı Görgülü, ödüle layık görülmesinden dolayı Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı yetkililerine ve Mekke İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, Mekke, Hastanesine, birincilik, ödülü…,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı