mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:13
 
Diyanet İşleri Başkanlığına iki yeni atama yapıldı
Diyanet İşleri Başkanlığında boş bulunan bazı üst düzey kadrolara yeni atamalar yapıldı.
DİYANET Haberi
Diyanet İşleri Başkanlığına iki yeni atama yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla gerçekleşen atamalar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Diyanet İşleri Başkanlığında boş bulunan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan imzasıyla iki yeni atama yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atama Kararları kapsamında; 2019/305-306 sayılı kararlarla İnsan Kaynakları Genel Müdürülüğüne Akif Pusmaz ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Bilgin atandı. 

Atama Kararları 12 Eylül 2019 Tarihli ve 30886 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Akif Pusmaz Kimdir?

1972 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokuldan sonra Fatih Sümbül Efendi Erkek Kur'an Kursunda Mustafa YILMAZ Hocaefendi'de hafızlığını ikmâl etti. 1991 yılında İstanbul İmam-Hatip Lisesini, 1998 yılında da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1996 yılında Nuruosmaniye Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı.

2000 yılında Haseki Eğitim Merkezi XV. Dönem İhtisas Programından mezun olduktan sonra Kırklareli İli Lüleburgaz İlçesinde kısa bir süre vaizlik görevinde bulundu, ardından da aynı yıl Haseki Eğitim Merkezi Öğretmenliğine atandı. Haseki Eğitim Merkezinde görev yaptığı altı yıllık zaman diliminde Arapça ve Hadis derslerine girdi. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku Bilim Dalında “Kur'an ve Sünnete Göre Üç Talak" konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

27.11.2006 tarihinde intisap ettiği Teftiş Kurulunda; Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş ve Başmüfettiş olarak görev yaptı. 19.02.2018 tarihi itibarıyla tedviren görevlendirildiği İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama II Daire Başkanlığı vazifesine 29.03.2018 tarihinde atanan PUSMAZ, evli ve iki çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.​

Mehmet Bilgin Kimdir?

1971 yılında Rize’nin Merkez Elmalı Köyünde doğdu.

Merkez İstiklal İlkokulundaki öğrenimine devam ederken, Tasçıoğlu Camii Kur’an Kursunda da Hafızlığını tamamladı.  Rize İmam Hatip Lisesinden 1989 yılında mezun olan BİLGİN aynı yıl İmam-Hatiplik görevine başladı. Daha sonra 1995 yılında Mısır El-Ezher Üniversitesinden, 1999 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi 16. dönem mezunu olan Mehmet BİLGİN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Temel İslam Bilimler Anabilim Dalı  Tefsir alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

Samsun Eğitim Merkezinde 1 yıl Öğretmenlik yaptı.  2003-2005 yılları arasında Tunceli İli Mazgirt İlçesinde, 2005-2010 yılları arasında Rize İli Derepazarı İlçesinde Müftülük yapan BİLGİN, 19.05.2010' da atandığı Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü görevini sürdürmekte olup, Bayburt Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalında doktora çalışmasına devam etmektedir.

Mehmet BİLGİN evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, İşleri, Başkanlığına, iki, yeni, atama, yapıldı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı