mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
01 Temmuz 2018 - Pazar 12:30
 
DİYANET'DEN TAZİYE MESAJI
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Polatlı’da hunharca katledilen minik Eylül için taziye mesajı yayınladı.
İSLAM ve İLİM Haberi
DİYANET'DEN TAZİYE MESAJI

Başkan Erbaş, mesajında aileye başsağlığı dileyerek, “Akıl, izan, iman ve vicdan sahibi herkesi, çocukların her türlü tehlike, istismar ve şiddetten korunması için seferber olmaya davet ediyorum” dedi.

 

Kaybolan, kaçırılan, acımasızca öldürülen çocuk haberlerinin gündemi kararttığı bir dünyada yaşıyoruz. Maalesef Ankara Polatlı’da bir yavrumuz vahşice katledildi.

Bir kez daha insanlığın, vicdanın, merhametin toprağa gömüldüğüne şahit olduk. Yine yüreklerimiz parçalandı.

Bu cahiliye vahşetine ve sapkınlığına karşı adalet mutlaka tecelli edecektir.

Biz inanıyoruz ki herkes, çağının şahidi ve sorumlusu olarak; iyiliği, emaneti, adaleti ayakta tutma ve kötülükleri bertaraf etme adına yapıp-yapmadıklarından ahirette hesaba çekilecektir.

Ancak bütün zalimlerin yaptıklarından hesaba çekileceği mahşer gününde,  “Diri diri gömülen kız çocuğunun, hangi günahtan ötürü öldürüldüğü sorulduğu zaman”  (Tekvîr, 81/8-9) elbette caniler elim bir azaba çarptırılacaklardır.  

Akıl, izan, iman ve vicdan sahibi herkesi, çocukların maddi ve manevi anlamda her türlü tehlike, istismar ve şiddetten korunması için seferber olmaya davet ediyorum. Başta yavrumuzun ailesi olmak üzere, vicdanı sızlayan herkese başsağlığı diliyor, aziz milletimizin hiçbir ferdinin bir daha böyle acılar yaşamamasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum

Prof.Dr.Ali ERBAŞ

Diyanet İşleri Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİYANET'DEN, TAZİYE, MESAJI,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı