mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
16 Ağustos 2016 - Salı 23:19
 
Diyanet Anaokulu için kayıtlar başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı Özel Reyyan Anaokuluna kayıtlar başladı. Veliler, 3-6 yaş grubundaki çocuklarını 9 Eylül’e kadar kayıt ettirebilecekler.
- Haberi
Diyanet Anaokulu için kayıtlar başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının projesiyle oluşturulan Özel Reyyan Anaokulu 19 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırlık yapıyor. 3-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek okul için kayıtlar başladı. Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı kampüsündeki okulda, öğrencilere Kur’an-ı Kerim dersleri başta olmak üzere değer eğitimi kapsamında sorumluluk, paylaşım, görgü kuralları, adap dersleri gibi eğitimler verilecek. Bu derslerin yanı sıra drama, görsel sanatlar ve müzik branş dersleri verilecek.

Öğrenciler yeteneklerine göre yönlendirilecek…

Öğrenciler uzman eğitimciler tarafından 2 aylık gözleme tabi tutulacaklar. Gözlem programından sonra her öğrenci yeteneğine göre bir atölyeye yönlendirilecek. Okulda, çocukların yeteneklerini ve başarılarını ön plana çıkartmaya yarayacak dikkat güçlendirme atölyesi, mutfak, doğa, masal, nota, düş sokağı, bilim, el sanatları, akıl ve zeka oyunları, İngilizce ve Arapça dil atölyesi gibi atölyeler yer alacak.

Acil durum senaryo eğitimi…

Diyanet Anaokulunda çocuklara ‘Acil Durum Senaryo Eğitimi’ adlı bir de eğitim verilecek. Bu eğitim, “Anahtarı evde unuttun, ne yapmalısın?”, “Alış-veriş merkezinde anne-babanı kaybettin, ne yapmalısın?, “Evinden ya da mahallenden uzaklaştın, ne yapmalısın” tarzında çocuklara acil durumlarda nasıl davranmaları konusunda ne yapmaları konusunda öğretici dersler anlatılacak.

“Çocuklarız ‘yaparak ve yaşayarak’ öğrenecekler”

Eğitim Koordinatörü Kadriye Arberk, çocuk dostu sınıflarda ve okul ortamında her alanı interaktif kullanabilen özgür bir ortam sunulan bir fiziki alanda eğitim ve öğretim dönemine hazır olduklarını ifade etti. Bütün çocukların farklı bir fıtrata sahip oldukları bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Arberk sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Reyyan Anaokulu olarak mutlu ve duyarlı çocuklar, soru soran, analiz yapan, el becerisi olan, dikkat algısı yüksek olan, özgür, öğrenci merkezli, akıl mantık çerçevesinde duygularını değerlendiren nesiller yetiştirmeyi planlıyoruz. Çocuklarımız ‘yaparak ve yaşayarak öğrenme’ metotlarıyla yeteneklerini keşfedecekler.

Özel Reyyan Anaokulu, 3-11 yaş arasındaki çocuklara 18 Temmuz’da kapılarını açtı ve Öğrenciler 1 ay boyunca yaz okulunda eğitim-öğretim gördü. 19 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi için kayıt yaptırmak isteyenler Diyanet İşleri Başkanlığı içerisinde bulunan Özel Reyyan Anaokuluna başvurabilecektir.

Okulda, Psiko-sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin izlenmesi, olumlu benlik ve kişilik gelişiminin desteklenmesi ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların yanı sıra veliye yönelik rehberlik çalışmaları da yapılacak. Bu kapsamda, her ay veli semineri, veli çayları, veli ziyaretleri, yılda iki kez veli toplantısı ve bireysel görüşmeler yapılacak.

Kaynak: (diyanet.gov.tr) - diyanet Editör: admin
Etiketler: Diyanet, Anaokulu, için, kayıtlar, başladı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı