mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 22:12
 
Din Görevlilerini Dövenler Milletin Vicdanında Mahkum
- Haberi
Din Görevlilerini Dövenler Milletin Vicdanında Mahkum

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, İzmir’de 15 Temmuz darbe gecesi sala okuyan imam ve müezzini darb edenlerin mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına sert tepki gösterdi.
 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bayraktutar, 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin saldırılarını bertaraf etmek için camilere koşan, minarelerden okudukları salalarla milletimize darbeye karşı koyma gücünü veren, milli manevi duyguları besleyen, motive eden kahraman din görevlilerine saldıranlar, maalesef bu gün serbest. O gece canını ortaya koyarak şehit olan 241 şehidimin manevi ruhu, 2 bin 194 gazimiz ve vatanını savunmak için sokaklara dökülen, günlerce sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan vatansever bu halk, böyle bir karardan rahatsız olmuştur. Milletin kahramanlarını, manevi önderlerini dövmeye kalkanlara gerekli ceza verilmelidir. Biz Diyanet-Sen olarak bu davada verilen tutuksuz yargılama yani sanıkların serbest bırakılma kararının yanlış olduğunu değerlendirmekteyiz.” Dedi.

Davanın CHP'li vekiller tarafından da takip edildiğini ve tutuklular arasında Urla Belediye meclis üyelerinden birinin oğlunun da bulunduğunu hatırlatan Bayraktutar, açıklamasında “Bu mesele siyasi bir mesele değildir. Bu mesele vatan millet meselesidir. Darbe girişimine karşı koyanlara, sopalarla saldıracaksın, camiyi tarumar edeceksin, görevi başındaki din görevlerini yapmalarına engel olacaksın ama hiçbir şeyden haberin olmayacak. Böyle bir şey mümkün değil. CHP bu olaydan yargılananlara taraftar gözüyle bakmamalıdır. Bu yaklaşım çok yanlış bir yaklaşım. Burada melese milli iradeye sahip çıkma meselesidir. Vatana, bayrağa geleceğimize sahip çıkma meselesidir. Darbecilerin yanında olmak, onlara yardım etmek de milli iradeye büyük bir saygısızlıktır. Milletin manevi kahramanları din görevlilerine saldıranların serbest bırakılması milletin vicdanını yaralayan bir karardır. O gece milli iradenin yanında olmayanları bu millet asla unutmayacak ve vicdanlarında mahkum etmeye devam edeceklerdir. ” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Din, Görevlilerini, Dövenler, Milletin, Vicdanında, Mahkum,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı