mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
10 Şubat 2015 - Salı 11:07
 
Din Görevlileri Bu Ülkenin Kaskosudur
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar teşkilat çalışmaları kapsamında gittiği Konya’da ‘Din görevlileri bu ülkenin kaskosudur’ ifadelerini kullandı.
- Haberi
Din Görevlileri Bu Ülkenin Kaskosudur

Din görevlilerinin duruşunu, konumunu haklarını görmezden gelmeye çalışmak bu ülkeye hakarettir. Dinsiz bir medeniyet nasıl ki düşünülemezse, din görevlilerinden mahrum bırakılan bir ülkede asla refah elde edilemez şeklinde konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar; Ülkemiz daha iyi yarınlar için hedeflediği Yeniden Büyük Türkiye yarışında en başta din görevlilerine ihtiyaç duyacaktır. Batı dünyasının Türkiye’yi kendilerine tehdit olarak görmelerinin tek sebebi, başta imam hatip mezunu olan bir liderin olması, arkasında da yüreğiyle bedeniyle ülke menfaatleri için var gücüyle çalışan din görevlilerinin olduğunu bilmeleridir. Osmanlının son dönemlerinde bir türlü yıkamadıkları devletin yaşam kaynağının Kur’an olduğunu tespit edenler, o gün bugündür İslam medeniyetlerini Kur’an’dan ayırmaya çalışmaktalar. Bilmedikleri tek gerçek ise bu ülkede din bütünlüğünün asla sarsılamayacağı.

Diyanet İşleri Başkanlığını sürekli eleştirme gayreti içerisinde olanların tek hayali itibarsızlaştırılmak, gözden düşürmek, fakat bu ülkeye varlığı ile kasko olan bu kuruluşun devlet kademelerindeki bütün kuruluşlardan daha ehemmiyetli olduğu bilinmelidir. Din görevlileri hakkında yapılan yakışıksız ithamlara da cevap veren Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar; Din görevlileri hakkında kelime sarf edene Mevlana’nın diyarından cevap vermek lazım; “Suskunluğum asaletimizdendir, Her lafa verilecek bir cevabımız var.Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?” Mevlana, bu ünlü sözlerini suskunluğun asalet olduğunu ve nefsinin hırslarına kapılıp her söze yanıt vermediğini ifade etmek için söylemiş..Mevlana her sözün düşünce içermediğini, düşünce içermeyen sözleri ise dikkate alarak karşılık vermek gerekmediğini anlatmaya çalışmış, iste tam bu noktada sırf gündem olabilmek için din görevlilerini kendilerine malzeme yapmak söyleyenler için büyük bir ülfet, büyük bir talihsizliktir. Bu ülkenin kaskosu olan din görevlileri hem donanımlarıyla, hem yaptığı işlerden dolayı takdir edilmesi gerekirken eleştirilmeleri hakkaniyete uymaz, uyamaz.


 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Din, Görevlileri, Bu, Ülkenin, Kaskosudur,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı