mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 19:28
 
Darbeci bazı kişiler Müezzine böyle saldırdı
Darbe girişiminin yaşandığı gece İzmir'in Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzin bazı kişilerce saldırıya uğradı.
- Haberi
Darbeci bazı kişiler Müezzine böyle saldırdı

Sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşının yaşadığı bu olayla ilgili konuşan Caminin imamı Nusret Cengiz, "İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldı" dedi.

15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan  gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla sela okuyan din görevlileri, yurt genelinde "Değerli vatandaşlarımız, Allah adına, devletimiz adına, milletimiz adına meydanlara çıkın. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyun" ve "Milli iradeye sahip çıkmak adına vatanını seven tüm halkımızı herhangi bir taşkınlık yapmadan şehir meydanlarında toplanmaya davet ediyoruz." çağrısı yapmıştı.

SELA OKUYAN MÜEZZİN BÖYLE TARTAKLANDI

Sela okunan bazı camilerdeki görevliler vatan hainleri tarafından tartaklandı. Bu yerlerden biri de 'in Narlıdere ilçesindeki Kutlu Yalvaç Camisi idi. Caminin müezzini Mehmet Kuzgun, camiye gelen bazı kişilerce tartaklandı. Kuzgun'un tartaklanma ve caminin giriş kapısının camlarının kırılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

"SELA, YUNAN İŞGALİ SIRASINDA DA OKUNMUŞTU"

Caminin imamı Nusret Cengiz, sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşına yapılan saldırı nedeniyle son derece üzgün olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığının "sela" uygulamasının Türk milletinin şanlı tarihinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Cengiz, İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldığını belirtti.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Darbeci, bazı, kişiler, Müezzine, böyle, saldırdı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı