mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 23:57
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışı
- Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, hac öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının yurtiçi ve yurtdışındaki eğitim ve sosyal hizmetlerinin, cami inşaatlarının, insani yardım kampanyalarının gündeme geldiği görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, hac öncesi kabulü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vekâletle kurban kesim programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışı yaptı. Kurban vekâletlerine ilişkin makbuzu bizzat dolduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 hisse kurban bağışında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen görüşmenin ardından Başkan Görmez, yaptığı açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı’nın yurt içinde ve yurt dışında eğitimden kültüre, cami inşaatları ve insani yardım kampanyalarına kadar geniş bir alanda kapsamlı faaliyetler yürüttüğünü söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekâletle kurban kesim programı düzenlendiğini belirten Başkan Görmez, "Sayın Cumhurbaşkanımız, vekâletle kurban programının önemine dikkat çekerek, bizzat desteklerini ifade ettiler. Bu vesileyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın yürüttüğü organizasyona katkı sunmak üzere makbuzu bizzat kendileri doldurarak 3 adet kurban vekâletini vakfımıza verdiler.” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın yılların verdiği tecrübesiyle milletin emanetine sahip çıktığını ve bu sene de yüz akıyla bu faaliyeti yerine getireceğini belirten Başkan Görmez, Afrika’dan Asya’ya, Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya kadar 130 ülkede Kurban vekaletlerinin ulaştırılacağını kaydetti.

Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl 250 bin hisse Kurban dağıtacak…

Türkiye Diyanet Vakfı “Kurbanlarımız Kardeşlik İçin” temasıyla 2016 yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde 235 il ve ilçe merkezinde, yurtdışında ise 130 ülkenin 530 bölgesinde, gönüllüler nezaretinde kesim ve dağıtım yapacak.

Yurtiçindeki merkezlerden 120’sinde ayrıca sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi yapacak Diyanet Vakfı,  Suriyeli mültecilerin yanı sıra yurt dışında da Çad’da Orta Afrikalı, Nijer’de Nijeryalı, Bangladeş, Malezya ve Pakistan’da ise Arakanlı mültecilere yönelik kurban kesim ve dağıtımları gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan’dan, Türkiye, Diyanet, Vakfına, kurban, bağışı,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı