mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:31
 
2020 MBSTS BAŞVURULARI BAŞLADI
MBSTS başvuruları başladı. Sınav ücreti 170 ₺ olarak belirlendi. 18.02.2020 / 24.02.2020 tarihlerinde başvurular alınacak.
DİYANET Haberi
2020 MBSTS BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu yıl sınav ücreti  170 TL olarak belirlenmiştir. ÖSYM nin sitesinden Ödeme kredi katı ile de yapılabilmektedir. 

170 TL sınav ücreti, ilgili bankalara yatırıldıktan sonra ÖSYM’nin web sitesinden başvurular yapılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS), 4 Nisan 2020 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular, 18-24 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapacaklardır. 

BAŞVURU EKRANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


SINAV BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr)
Sınav ücreti ÖSYM hesabına; Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) aracılığıyla yatırılabilecektir.

MBSTS SINAV TARİHİ 04.04.2020

>> MBSTS SINAVI HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

 

MBSTS KİTABI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, MBSTS, BAŞVURULARI, BAŞLADI,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı