mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 17:04
 
2019 DİYANET SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI
2019 yılı içerisinde yapılması planlanan "2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi" yayınlandı.
SENDİKA Haberi
2019 DİYANET SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI

DİYANET 2019 TAKVİM İÇİN TIKLAYINIZ

NOT:

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir.

** Sınav Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak olup sınava ilişkin duyurular Başkanlığımız ve ÖSYM'nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

2019 SÖZLEŞMELİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Malum olduğu üzere 9 Aralık 2018 tarihinde DHBT sınavı yapılmıştı. Sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Puanları yeterli adaylar sabırsızlıkla mülakat zamanını bekliyorlardı. Diyanet tarafından açıklanan 2019 sınav takviminde yer alan bilgiye göre Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlık SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM SINAVI  (Açıktan atama izni verilmesi halinde) Nisan ayı içerisinde yapılması planlanıyor. Mülakat tarihi Nisan ayı öncesinde Diyanet'in web sitesinde açıklanacaktır. 2019 Ramazan ayı 5 Mayıs'da başladığı göz önünde bulundurulduğunda sözleşmeli alımlarının 2019 Mayıs ayı başında tamamlanacağını tahmin ediyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019, DİYANET, SINAV, TAKVİMİ, AÇIKLANDI,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı